سریال « اتفاق‌های ناگوار » در سه فصل ساخته شده‌است که در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نامزد جایزه امی بوده ‌است.
این سریال بر اساس یک سری ۱۳ جلدی کتاب داستان طنزکودکان به نام ماجراهای بچه‌های بدشانس نوشته لیمونی اسنیکت ساخته شده است. این مجموعه با ژانر ماجراجویی و کمدی، داستان سه خواهر و برادر به نام‌های ویولت، کلاوس و سانی بودلر است.
‌این بچه‌های ثروتمند بعد از فوت پدر و مادرشان در یک سانحه آتش‌سوزی، به کنت اولاف نزدیک‌ترین فامیلشان سپرده می‌شوند.
ماجراجویی داستان در این است که در هر قسمت کنت اولاف به روشی می‌خواهد ارثیه آن‌ها را قبل از آنکه بچه‌ها به سن قانونی برسند ‌از چنگ آن‌ها درآورد.
سناریوی جذاب سریال به خوبی بیننده را در خلاقیت و تیزهوشی این بچه‌های زیرک و دوست داشتنی که به نحوی درصدد فرار از دست کنت اولاف و آشکار کردن نیت سوء او هستند درگیر می‌کند. این در حالیست که طنز موجود در سریال نیز به جذابیت داستان اضافه می‌کند.

‌اگر این مجموعه را از فیلیمو یا نماوا ببینید طبعاً صحنه‌هایی از آن که مناسب با فرهنگ ما نیست حذف شده‌اند. اما به این معنی نیست که والدین اجازه دهند هر کودکی این مجموعه را ببیند. چون آنچه بچه‌ها می‌بینند از نظر محتوایی نیز باید متناسب با سن و ویژگیهای آنها باشد و اگر والدینی می‌دانند که فرزندشان نسبت به بعضی مسایل حساس است و دیدن فیلم یا انیمیشنی ممکن است برایش مناسب نباشد باید مراقب باشند که کودکشان برنامه نامناسبی را نبیند.

در این مجموعه تعداد کمی از صحنه‌ها خشونت، ترس و یا استرس دارد و این مجموعه کلاً برای کودکان بالای ۱۲ سال مناسب است.

پی نوشت 1 : کتاب آن نیز توسط نشرماهی با ترجمه نسترن پاشایی منتشر شده است.
پی نوشت 2 : در فیلیمو با اسم بچه‌های بدشانس سرچ کنید.