مجموعه تلویزیونی  فینیس و فرب یک مجموعه کمدی امریکایی هست. این مجموعه، داستان دوتا برادر ناتنی و ماجراهای جالب و غیرعادی هست که در تابستان و تعطیلات مدرسه برایشان اتفاق می‌افتد.
این دو برادر بامزه معمولا در هر داستان وسیله ای رو اختراع می‌کنند و خواهر بزرگتر آنها همیشه در صدد لو دادن برادرهایش هست و می‌خواهد گزارش خرابکاری برادرهایش را به پدر و مادرشان بدهد اما هر دفعه با یک اتفاق جالب دستگاه اختراع شده غیب می‌شود. ‌‌وجود حیوان خانگی پلاتیپوس (حیوانی پستاندار با منقاری ‌شبیه به اردک🦆 که در استرالیا زندگی می کند) به نام هری ماجرا را قشنگتر کرده. هری یک جاسوس هست که هر دفعه اختراع جالب یک دانشمند شیطانی را نابود می‌کند. ‌‌کلا ماجرای طنز همراه با اتفاق‌های عجیب غریب جذابیت داستان را بیشتر کرده و موسیقی‌های قشنگ مجموعه را شیرین‌تر کرده. ‌‌‌‌اکثر قسمتهای آن داستان حول ماجراجویی، خلاقیت و ابتکار می‌چرخد و کمتر قسمت‌های آن همراه باخشونت است. ‌

‌‌‌🔸من فکر می کنم محتوا و نوع داستان این مجموعه برای بچه‌های بالای ۱۲ سال مناسب هست. ‌‌‌🔸در مورد فیلم و کارتون چیزی که برای من مهم هست این که بچه‌هایم فیلم یا کارتونی را انتخاب کنند که منتقل کننده الگوها و پیامهای نامناسب اخلاقی و رفتاری نباشد. به نظرم این مجموعه در این خصوص قابل قبول است. البته گاهی دوستان نوجوان فینیس و فرب در داستان نقش دارند که ممکن است رفتارهای ناشایستی انجام دهند ولی به عنوان شخصیت بد داستان هستند و به عنوان الگو معرفی نمی‌شوند. ‌ ‌‌‌در ضمن بچه ۱۲ سال به بالا قدرت تشخیص خوب و بد رفتارهای این چنینی را دارد و متوجه می شود فردی با این رفتارها محبوبیت ندارد. ‌‌‌🔸پ.ن۱. من و بچه‌هام بیشتر قسمت‌ها رو زبان اصلی دیدیم که قابل قبول بود. ‌‌‌🔸پ.ن۲. چند قسمت هم از فیلیمو دوبله شده دیدم. تو این چندقسمت دوبله که دیدیم به نظرم دوبله‌اش مناسب بود. (گاهی اوقات در بعضی از دوبله‌ها لحن کلام و شوخی‌هایی که هست از کیفیت کار کم می‌کند و باعث می‌شود من گاهی اوقات دوبله‌ها را مناسب برای مخاطب کودک ندانم. ولی این چند قسمت دوبله شده‌ای که دیدیم چنین مشکلی نداشت.) ‌‌‌‌🔸امیدوارم در این دوران قرنطینه این مجموعه یه سرگرمی مناسب برای نوجوان‌هاتون باشد.